Pomysły na oświetlenie łazienkowe

  • by

Oświetlenie łazienki może przekształcić zmęczoną, przestarzałą łazienkę lub dodać wykończenie nowej łazience. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przeanalizować swoje potrzeby oświetleniowe. Po utworzeniu listy każdego urządzenia oświetleniowego, które należy zakupić dla każdego obszaru, możesz rozpocząć przeglądanie różnych opcji. Będziesz chciał wybrać odpowiedni styl pasujący do ogólnego projektu swojej łazienki.

Oświetlenie dzienne i nocne

Zawsze najlepiej jest w pełni wykorzystać naturalne światło. Najpierw określ, ile naturalnego światła masz w łazience i gdzie potrzebne jest dodatkowe oświetlenie.

Wiele osób nie bierze pod uwagę dwóch rodzajów oświetlenia w swoich łazienkach, zwykle decydujących się na jeden rodzaj. Nie musisz padać ofiarą jednego rozmiaru pasującego do wszystkich rozwiązań oświetleniowych. Jaśniejsze oświetlenie jest potrzebne do wieczorowego nakładania makijażu w garderobie w łazience, podczas gdy w tym samym obszarze w ciągu dnia, gdy naturalne światło wypełnia łazienkę, potrzeba mniej oświetlenia.

Oświetlenie nocne zwykle służy dwóm celom. Pierwszy z nich jest użyteczny, aby zapewnić wystarczającą ilość światła do łatwego funkcjonowania w łazience. Drugim jest stworzenie atmosfery.

Ściemniacze

Istnieją rozwiązania dla różnych potrzeb oświetleniowych. Ściemniacz jest idealny na czas, gdy potrzebujesz obniżyć lub zwiększyć intensywność oświetlenia.
Kolejną zaletą jest możliwość ustawienia nastroju, gdy chcesz zanurzyć się w wannie przy świecach, ale potrzebujesz nieco więcej światła niż zapewniają rzeczywiste świece.
Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz umieszczać świateł na przełączniku przyciemniania, możesz osobno podłączyć dwie oprawy oświetleniowe, a następnie użyć jednego lub obu w razie potrzeby.

Oświetlenie każdego obszaru

Będziesz chciał narysować układ swojej łazienki i zdefiniować poszczególne obszary, w których potrzebne są oprawy oświetleniowe. Zastanów się, jakie zadania są tam wykonywane i jak często obszar jest wykorzystywany. Eleganckie oświetlenie może rozjaśnić ciemne rogi, co z kolei zwiększa ciepło Twojej łazienki. Kształt, rozmiar i kolor mają znaczenie w twoich wyborach.

Prysznic

Możesz się zastanawiać, jak strefa prysznicowa może być miejscem eleganckiego oświetlenia. Zazwyczaj obszar prysznica jest ograniczony do rodzaju oświetlenia, którego można użyć ze względu na element wody, chyba że sufit jest wyższy niż standardowe domy. Jeśli masz kabinę prysznicową z wysokim sufitem, możesz z niej skorzystać i użyć urządzenia odpornego na parę i wilgoć. Lampy sufitowe do wbudowania lub wnęki są najczęstszym wyborem.

Wanna

Możesz zainstalować kryształowy żyrandol zawieszony nad wanną jako elegancki projekt wanny. Istnieje wiele możliwości wyboru, od ekstrawaganckich po proste. Możesz wybrać wpuszczone światła na ściemniaczu i dodać kilka lamp ciepła, aby utrzymać ciepło podczas kąpieli w wannie. Kinkiety ścienne mogą być lampami elektrycznymi lub można kupić te, które służą jako świeczniki do świec zapachowych. W przypadku przebudowy możesz wbudować nisze ścienne w przestrzeń wokół wanny i umieścić w nich świece. Dodaj lustrzane płytki do nisz, aby odbijały więcej światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *