Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

  • by

Zmiana miejsca zamieszkania to moment sporego stresu związanego z przewiezieniem dobytku. Niekiedy przeprowadzka łączy się z koniecznością przetransportowania wyposażenia o niestandardowych rozmiarach. Dobrze, jeśli cały proces odbędzie się w miarę szybko i sprawnie. Takie oczekiwania zgłaszają nie tylko osoby prywatne ale i zmieniające swoje siedziby przedsiębiorstwa. Jak zapewnić sobie komfortową zmianę lokum?

Skala problemu

Przeprowadzka zaczyna się już na etapie pakowania dobytku w kartony i zabezpieczenia mebli przed zniszczeniem. Proces kończy się w nowym mieszkaniu, dopiero w momencie, gdy wszystko jest już na swoim miejscu. Bez względu na to, czy posiadamy wieloosobową rodzinę, czy jesteśmy singlami, przeprowadzka zawsze zdaje się przerastać nasze organizacyjne możliwości.
W przetransportowaniu mebli i reszty dobytku pomagają wyspecjalizowane firmy. Dziś nie zajmują się tym kierowcy z dużym samochodem, dorabiający po godzinach do pensji. Ogromna konkurencja na rynku zmusiła branżę do wyraźnego ukierunkowania działalności i rozszerzania gamy oferowanych usług. Właśnie takich firm należy szukać, by nie borykać się z kłopotem samodzielnie.

Dostępność

Niektóre zespoły przeprowadzkowe pracują w systemie całodobowym, by każdemu umożliwić wybór dogodnego czasu. Taki ukłon w stronę klienta jest szczególnie doceniany przez przeprowadzające się przedsiębiorstwa, dla których każda przerwa w działalności rodzi wymierne straty. Dostępność firmy przewozowej w różnych godzinach jest również bardzo ważna dla firm, uczestniczących np. w wystawach i targach. Po zakończeniu takiej imprezy, trzeba usunąć stanowisko, często jeszcze tej samej nocy.

Doświadczenie i organizacja

Firmy transportowe posiadają doświadczenie, które umożliwia im wybór najbardziej optymalnych rozwiązań w organizacji konkretnej przeprowadzki. Istotna jest tu zapewnienie dyspozycyjności wszystkich zainteresowanych w jednym czasie, dobór pojazdu lub kilku aut o odpowiednich gabarytach, zapewnienie personelu do pomocy przy załadunku i rozładunku, itp. czynnościach. Ważne są także drobne z pozoru czynności, jak pomoc przy pakowaniu sprzętu, czy zapewnienie materiału pakowego.

Duża pomoc i niski koszt

Skorzystanie z fachowej pomocy, wbrew pozorom nie jest kosztownym posunięciem. Firma organizująca tanie przeprowadzki w Warszawie przyznaje, że spora konkurencja na rynku zmusza przedsiębiorców do inwestowania w ulepszenia i poszerzanie oferty. Usprawnienie całego procesu pozwala na utrzymanie cen na niezmienionym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *