Cztery rośliny, które nie potrzebują światła słonecznego

  • by

Parapet pełen roślin? Nie ma problemu! Oto cztery rośliny, które nie potrzebują światła słonecznego. Posiadanie roślin w domu ma wiele zalet. Są piękne, ożywiają pomieszczenie i są dobre dla klimatu w pomieszczeniu. Niektóre rośliny mają również dobry wpływ na środowisko wewnętrzne. Inne rośliny zapewniają wyższą wilgotność, co jest korzystne w zimie, gdy powietrze jest suche.

Miejsce, woda i światło słoneczne są często kluczowymi czynnikami decydującymi o tym, czy rośliny mogą stać w domu. Ale co zrobić, gdy brakuje miejsca i parapety są wypełnione?
Możesz mieć rośliny w domu, nawet jeśli słońce nie dociera wszędzie. Istnieją rodzaje roślin, które nie potrzebują bezpośredniego światła słonecznego. Oto przykłady czterech takich roślin:

1. Niekropień klinowaty.

Ta roślina to samowystarczalna paproć, która nie potrzebuje światła słonecznego. Liście paproci uszkadzają się, jeśli roślina dostaje zbyt dużo słońca. Jedyne, co musisz zrobić, aby roślina się dobrze rozwijała, to podlewanie jej trzy razy w tygodniu i od czasu do czasu nawilżanie liści.

2. Monstera.

Jest nie tylko ładna i dekoracyjna, ale jest także jedną z najłatwiejszych w pielęgnacji roślin. Dostosowuje się do różnych temperatur i osiąga wysokość do 130 cm. Dzięki temu idealnie pasuje do pustego, ciemnego rogu salonu. Monstera rozwija się najlepiej, jeśli gleba wysycha między nawadnianiem.

3. Maranta.

Maranta najlepiej rozwija się w klimacie tropikalnym i przy stosunkowo wysokich temperaturach. To sprawia, że idealnie nadaje się do klimatu wewnętrznego.
Po wystawieniu na działanie niskich temperatur umiera szybko. Nie powinno być również narażone na działanie promieni słonecznych, ponieważ liście wyblakną i zwiną się razem.

4. Peperomia

Peperomia nie jest wybredna, jeśli chodzi o miejsce jej umieszczenia. Peperomie kwitną prawie wszędzie, więc będą się rozwijać również w ciemnym kącie. Nie lubi, gdy robi się za zimno i powinno być co najmniej 12 stopni w pokoju.
Niektórzy mylą peperomię z sukulentami z powodu grubych liści. Ale w przeciwieństwie do sukulentów, peperomia nie potrzebuje światła słonecznego, aby przetrwać. W przypadku wystawienia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych na liściach mogą pojawić się brzydkie plamy.
Peperomia powinna być regularnie podlewana, ale gleba powinna wysychać między podlewaniem. Najczęstszą przyczyną śmierci tych roślin jest zbyt duża ilość wody. W miesiącach letnich należy je nawozić raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *