Jak się kupuje mieszkanie na kredyt

Zakup mieszkania na kredyt wbrew pozorom nie jest taki trudny jak się wielu osobom wydaje. Zanim zaczniesz szukać mieszkania do kupienia warto abyś poznał swoją zdolność kredytową, czyli wiedział jaką mniej więcej kwotę banki będą skłonne Ci pożyczyć. Osobiście polecam udać się do doradcy kredytowego, który oceni naszą zdolność kredytową oraz zaproponuje banki, które w danej chwili mają najkorzystniejszą ofertę. Spotkanie takie jest bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje.

Następnym krokiem jest wyszukanie mieszkania. Najszybciej zrobić to przez internet. Znajdziesz tu także najwięcej ofert zawierających zdjęcia czy filmy. Później musisz umówić się na obejrzenie mieszkań, które Cię zainteresowały. Musisz liczyć się z tym że obecnie ok. 90% ofert sprzedaży mieszkań wystawiona jest na sprzedaż przez biuro nieruchomości co oznacza że najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić prowizję za pośrednictwo nawet jeśli mieszkanie znalazłeś sam.

Gdy już wybierzesz mieszkanie podpisujesz umowę przedwstępną i wpłacasz zadatek w wysokości 5-10% w zależności od ustaleń ze sprzedającym. Następnie udajesz się do banku, z którym podpisujesz umowę kredytową, z którą następnie udajesz się do notariusza celem podpisania umowy ostatecznej. Po jej podpisaniu bank wypłaci pieniądze bezpośrednio na konto sprzedającego a Ty otrzymasz klucze do mieszkania.

To tak oczywiście w dużym skrócie. Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładanie krok po kroku jak wygląda zakup mieszkania na kredyt zapraszam do bezpłatnego kursu Jak kupić mieszkanie. Dowiesz się z niego jak wyglądają wszystkie formalności związane z zakupem mieszkania oraz na jakie koszty będziesz musiał się przygotować.

Szczególnie polecamy:
- Jak bezpiecznie kupić mieszkanie
- Wszystko co musisz wiedzieć o sprzedaży mieszkania
- Jak uniknąć najbardziej kosztownych wpadek przy kupowaniu mieszkania


Podobne wpisy:

  1. Co muszę załatwić kiedy kupuję mieszkanie
  2. Biorę kredyt mieszkaniowy czy muszę mieć rzeczoznawcę
  3. Co musi zostać na stanie jak kupuję mieszkanie
  4. Co muszę zapłacić jak kupuję mieszkanie
  5. Formalności u notariusza związane z zakupem mieszkania
This entry was posted in Nieruchomości. Bookmark the permalink.

Comments are closed.